Borówka amerykańska

Gdy w latach pięćdziesiątych nastąpiło odkrycie borówki amerykańskiej w Europie, sprowadzono tę roślinę do Polski. Kilkadziesiąt lat później, w naszym gospodarstwie zaczął wyrastać jeden z największych borówkowych ogrodów w Europie.
Dzięki współpracy z prestiżowymi dostawcami sadzonek borówki na świecie, m.in. firmą Fall Creek Farm & Nursery zza oceanu, będącej jej czołowym producentem na świecie, obecnie nasza plantacja obejmuje obszar 500 ha i jest w fazie rozwoju.
Oferowane odmiany Charakterystyka wg zbioru
Duke Wczesna
Spartan
Bluecorp Średnio-wczesna
Bluegold
Calypso
Draper 
Toro
 Valor
Chandler Średnio-późna
Lateblue
Aurora Późna
Last Call
 Liberty
Poprzez całoroczną pracę oraz pielęgnację roślin dokładamy wszelkich starań, aby borówka amerykańska wyprodukowana w naszym gospodarstwie, nie tylko cieszyła oczy nieskazitelnym wyglądem dużych, zdrowych jagód, ale także wyróżniała się walorami zdrowotnymi i smakowymi. Gwarancją jakości oferowanych przez nas owoców jest zgodność produkcji z wymaganiami standardów GLOBALGAP..
Poza wskazanymi odmianami, dzięki wieloletniej współpracy i zaufaniu, którym darzy nas firma Fall Creek Farm & Nursery, jako nieliczni w Europie, otrzymaliśmy do celów testowych najnowsze opatentowane przez nich odmiany, które zapowiadają się naszym zdaniem bardzo obiecująco.

Gospodarstwo Ogrodnicze
Jerzy Wilczewski
Białousy 51 A 
16-130 Janów
Tel. +48 85 721-50-30
Tel/fax. +48 85 721-52-00
 
blueberry@blueberry.pl